Mariola Miklaszewska

  

"... ojciec mój podziwiał i wielbił przyrodę

i uwielbienie to zaszczepił we mnie tak mocno,

że już w dzieciństwie zauważałam zmienność,

ulotność, rozmaitość, i po prostu piękno

natury, euforycznie się nią pasjonując..."

O mnie

Mój kontakt o charakterze zawodowym z roślinami przypadł na 1978 rok, kiedy powstało moje gospodarstwo ogrodnicze. Przez 8 lat zajmowałam się produkcją warzyw i roślin ozdobnych pod osłonami. W latach 1986-1991 mieszkałam w Niemczech, w Bonn. Tam nabierałam praktyki przy zakładaniu oraz pielęgnacji ogrodów.

Z upływem czasu uświadomiłam sobie, jak wiele jest do zrobienia w naszych polskich ogrodach… Po powrocie do Polski założyłam jedną z pierwszych firm zajmujących się zakładaniem ogrodów i terenów zieleni. Lansując hasło "Od marzenia o ogrodzie do ogrodu marzeń", firma moja wykonała wiele prestiżowych prac.

Od dziesięcioleci byłam związana emocjonalnie z przyrodą. Obcowałam z nią na co dzień i zawsze wnikliwie obserwowałam. Fascynowała mnie jej doskonałość, zmienność,  a przygnębiało ulotne piękno.  I niemalże od kołyski układałam bukiety. W pewnym momencie mojego życia stwierdziłam, że właśnie to chcę robić zawodowo. Zdałam sobie sprawę, że to wielkie szczęście móc robić to, co się rozumie, czuje…po prostu kocha.  Inną moją pasją od zawsze była sztuka, w szerokim jej rozumieniu. Zrobił się z tego ciekawy tandem.

 Rośliny, pasja i sztuka…. to moja florystyka

Czytaj dalej...